HomeDirections | Photos | Tournament Registration  |  Team Registration  |  Roster | Contact Us | CamSports
  Register
  Participants
  Brackets/Results
  Tournaments
  Message Boards
  Purchase Insurance
 
CAMsports
P O Box 1206
Gray, GA 31032
Cell: 478-986-7872
 
770 228-8791

 

Brackets for   

 

 

Thanks for playing ball with CAMsports!

 

Congratulations to the top 3 finishers in each division!

 

 

14U Gold

 

14U Silver

14U Bronze

Dacula Falcons 98

Carolina Explosion

99 Lady Panthers

Georgia Rockers – Conner

Dirt Dawgs 99 Webb

99 Knuckleheads

Georgia Thunder 98

Elite Aces 98

Georgia Shakedown 99

Silver Bullets

GA Aces

IceHawks of Mill Creek

Team Phoenix 98

Khaos Softball

GA Freeze

 

Georgia Shakedown 98

MC Heat

 

Mizuno Wizards

 

 

Southern Mayhem

 

 

 

 12U Gold

 

12U Silver

00 Breakers

Coal Mountain Lightning 01

2000 Easton Elite – Goodman

GA Young Guns 00

Atlanta Flames 2000

Georgia Beast

GA Thunder 2000

Georgia Stix

GA Thunder 2001

MC War Hawks

Southern Magic

 

 

 

10U “C” Bronze

 

10U “C” Copper

Georgia Pride

10U Lady Panthers

North GA Neon

Commerce Crush

Smackers

GA Breakers 10U

Team Georgia 03

Gainesville Smoke

Georgia Quest

Georgia Shockers

Worth Cobras 03

Lady Rams 03

 

Midway Wolverines

 

North GA Connection

 

 

 

 

 

Game #

 

Time

Field #

Team

Runs

Team

Runs

14U “Silver” and 14U “Bronze” @ Oconee Veterans Park in Watkinsville, GA

1

 

8:00am

OV1

99 Knuckleheads

6

IceHawks of Mill Creek

2

2

 

8:00am

OV2

99 Lady Panthers

1

Southern Mayhem

10

3

 

8:00am

OV3

GA Shakedown 99

3

GA Aces

4

4

 

8:00am

OV4

GA Shakedown 98

3

Khaos Softball

3

5

 

9:10am

OV1

MC Heat

5

Mizuno Wizards

6

6

 

9:10am

OV2

Dirt Dawgs 99 Webb

1

Carolina Explosion

4

7

 

9:10am

OV3

GA Freeze

9

Elite Aces 98

0

10U “Open” and 14U “Gold” @ Herman C. Michael in Bishop, GA

 

1

 

8:00am

HC1

Dacula Falcons 98

4

Silver Bullets

2

2

 

8:00am

HC2

Georgia Thunder 98

0

Team Phoenix 98

5

3

 

8:00am

HC3

Easton Elite 03

11

Flamethrowers

7

4

 

9:10am

HC1

Dacula Falcons 98

3

Georgia Rockers – Conner

0

5

 

9:10am

HC2

NG Lady Raiders

7

GA Impact 03

6

6

 

9:10am

HC3

MC Dynamite

4

GA Intensity - Nellessen

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10U Class “C” @ Victor Lord Park in Winder, GA

 

Game #

 

Time

Field #

Team

Runs

Team

Runs

1

 

8:00am

VL1

Lady Panthers

5

North GA Neon

7

2

 

8:00am

VL2

Commerce Crush

2

North GA Connection

6

3

 

8:00am

VL3

Lady Rams 03

1

Team Georgia 03

11

4

 

8:00am

VL4

Smackers

6

Gainesville Smoke

3

5

 

9:10am

VL1

Georgia Shockers

2

Georgia Pride

11

6

 

9:10am

VL2

Worth Cobras 03

9

GA Breakers

8

7

 

9:10am

VL3

Georgia Quest

14

Midway Wolverines

7

12U Class “C”, 12U Gold, & 12U Silver @ Lamar Murphy Park in Jefferson, GA

 

1

 

8:00am

LM1

Athens All Stars

0

Georgia Beast

11

2

 

8:00am

LM2

GA Young Guns 00

13

Southern Havoc

3

3

 

8:00am

LM3

MC War Hawks

7

Mountain View Bears

0

4

 

8:00am

LM4

Southern Magic

0

Georgia Thunder 2001

0

5

 

8:00am

LM5

North Gwinnett Lady Bulldogs

4

Team Boombah 01

(Wheeler)

10

6

 

9:10am

LM1

Georgia Stix

7

CSRA Force

5

7

 

9:10am

LM2

2001 Georgia Girls, Inc.

8

Coal Mountain Lightning 01 – Thomas

1

8

 

9:10am

LM3

00 Breakers

2

Atlanta Flames 2000

3

9

 

9:10am

LM4

2000 Easton Elite – Goodman

1

Georgia Thunder 2000

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

10U Copper

     

8Team

     

1st - Lady Panthers

     
       

2nd - Wolverines

     
       

3rd - Shockers

   

 

               

Gainesville Smoke 3

           

 

 

             

(1  

Lady Panthers 17

           

Lady Panthers 15

 

           
 

(7  

Lady Panthers 11

         

Commerce Crush 5

 

 

     

8 Teams

 

 

 

         

(2  

 

 

       

Lady Rams 4

Commerce Crush 2

 

         
   

(13  

Lady Panthers 18

 

 

   

North GA Connection 7

 

 

   

 

   

 

 

 

     

 

 

(3  

GA Breakers 6

 

     

 

 

GA Breakers 11

 

 

     

 

 
 

(8  

 

     

 

 

GA Shockers 7

 

GA Shockers 6

     

 

 

 

 

       

 

 

(4  

 

     

(16  

 

 

Midway Wolverines 6

GA Shockers 13

       

 

 
           

 

 
 

Loser's

Bracket

     

 

 
       

L-13 Shockers 2

 

 

 
   

L-8 GA Breakers 13

 

 

 

"IF" GAME

 
 

L-6 N GA Connection 4

             (11

GA Breakers 0

(15  

 

 

 

L-1 Gainesville Smoke 12

(9  

 

 

 

Wolverines 3

ONE INNING

 

 

 

Gainesville Smoke 3

 

 

 

"SHOOT-OUT"

 

(5

 

 

(14  

 

 

 

 

L-2 Lady Rams 03 6

Gainesville Smoke 7

L-7 Commerce Crush 1

 

Midway Wolverines 8

 

 

 
 

L-5 Lady Rams 1

             (12

 

   

 

 

L-3 N GA Connection 9

(10  

 

Midway Wolverines 1

   

 

 

 

 

Midway Wolverines 9

         

(6

 

           

L-4 Midway Wolverines 16

Midway Wolverines 3

           
               

 

 

 

 

6 Team

     

10U Bronze

 

 
       

1st - GA Pride

   
       

2nd - Smackers

 

 
       

3rd - Team GA 03

   
             
 

Worth Cobras 03 9

         
 

3)

         
 

 

Smackers 2

       

Smackers 5

 

 

       

(1  

Smackers 10

 

       

 

 

 

       

GA Quest 4

 

 

   

6 Teams

 

 

(9  

GA Pride 3

 

 

North GA Neon 8

 

 

 

 

   

  (2

North GA Neon 1

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

Team GA 03 4

 

 

   

 

 

 

(4  

 

 

 

 

 
 

GA Pride 5

GA Pride 3

   

 

 
 

 

   

(12  

 

 
         

 

 
         

"IF" GAME

 
 

Loser's

Bracket

 

 

ONE INNING

 
       

 

"SHOOT-OUT"

 
     

L-9 Smackers 7

 

 

 
 

L-6 GA Quest 8

 

 

 

 

 
 

                                    (7

 

 

 

 

 

L-2 Team GA 03 5

 

Team GA 03 8

(11  

 

 

 

(5*  

 

 

 

Smackers 2

 

 

 

Team GA 03 9

 

 

 

 

 

L-3 Worth Cobras 4

 

 

 

 

 

 
 

L-5 Worth Cobras 3

(10

Team GA 03 6

 

 

 
 

                                   (8

 

   

 

 

L-1 GA Quest 9

 

 

       

(6*  

 

North GA Neon 6

       

 

North GA Neon 6

         

L-4 North GA Neon 10

           
             

 

 

 

 

 

6 Team

       

 

 
       

10U Open

   
       

1st - NG Lady Raiders

 

 
       

2nd - GA Impact 03

   
       

3rd - MC Dynamite

   
 

GA Intensity 3

         
 

3)

         
 

 

GA Impact 2

       

Flamethrowers 3

 

 

       

(1  

GA Impact 4

 

       

 

 

 

       

GA Impact 4

 

 

   

6 Teams

 

 

(9  

NG Lady Raiders 6

 

 

Easton Elite 03 6

 

 

 

 

   

  (2

MC Dynamite 1

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

MC Dynamite 7

 

 

   

 

 

 

(4  

 

 

 

 

 
 

NG Lady Raiders 6

NG Lady Raiders 10

   

 

 
 

 

   

(12  

 

 
         

 

 
         

"IF" GAME

 
 

Loser's

Bracket

 

 

ONE INNING

 
       

 

"SHOOT-OUT"

 
     

L-9 GA Impact 8

 

 

 
 

L-6 Flamethrowers 3

 

 

 

 

 
 

                                    (7

 

 

 

 

 

L-2 Easton Elite 5

 

GA Intensity 4

(11  

 

 

 

(5*  

 

 

 

GA Impact 0

 

 

 

GA Intensity 6

 

 

 

 

 

L-3 GA Intensity 6

 

 

 

 

 

 
 

L-5 Easton Elite 5

(10

MC Dynamite 5

 

 

 
 

                                   (8

 

   

 

 

L-1 Flamethrowers 1

 

 

       

(6*  

 

MC Dynamite 10

       

 

MC Dynamite 10

         

L-4 MC Dynamite 6

           
             
             

 

 

 

 

 

     

12U "C"

       
     

1st - CSRA Force

       
     

2nd - Team Boombah

       
     

3rd - So. Havoc

   

 

 
               
         

 

   
 

CSRA Force 11

           
 

 

           
 

(4  

CSRA Force 14

         

Athens AS 0

 

 

         

(1  

 

 

   

7 TEAMS

 

 

So. Havoc 4

 

         

So. Havoc 10

 

 

       
   

(11  

CSRA Force 4

 

   

Mountain View 6

 

 

 

 

     

(2  

Mountain View 3

 

 

 

     

 

 

 

 

 

     

NG Lady Bulldogs 4

 

 

 

 

     
 

(5  

 

 

 

     

Team Boombah 5

 

Team Boombah 7

 

 

     

(3  

 

     

 

   

 

Team Boombah 5

     

 

   

2001 GA Girls 4

       

 

   
       

(14  

 

 

 
         

 

 

 
 

Loser's

Bracket

   

 

 

 
 

L-7 So. Havoc 7

     

 

 

 
 

 

     

 

"IF" GAME

 

L-2 NG Lady Bulldogs 10

(10

 

L-11 Team Boombah 8

 

 

ONE INNING

 

(6*  

NG Lady Bulldogs 5

 

 

 

 

SHOOT-OUT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L-3 2001 GA Girls 9

 

 

 

 

 

 

 
 

 

So. Havoc 9

(13  

 

 

 

 

L-1 Athens AS 13

 

 

 

Team Boombah 0

 

 

 

(8  

 

 

 

   

 

 

 

Athens AS 2

 

 

   

 

 

L-4 So. Havoc 10

 

(12  

 

   

 

 
 

 

 

So. Havoc 4

       
 

 

 

         
 

 

 

         

L-6 2001 GA Girls 8

(9  

 

         

(7*  

 

Mountain View 6

         

 

Mountain View 7

           

L-5 Mountain View 9

             
               

 

   

12U Silver

     

5 Team

   

1st - MC War Hawks

     
     

2nd - GA Young Guns

   

 

 

3rd - CM Lightning

     
         

 

 
             
 

GA Stix 7

         
 

(2  

GA Stix 1

       
 

 

 

       
 

CM Lightning 0

 

       

GA Young Guns 1

 

(6  

MC War Hawks 2

 

5 Teams

(1  

MC War Hawks 6

 

 

   

 

 

 

 

     

 

(3

 

 

     

MC War Hawks 7

GA Beast 2

MC War Hawks 8

 

     
 

 

   

 

   
     

 

 

   
 

(10  

 

   
       

 

   
 

L-6 GA Beast 8

   

 

   
 

(8  

CM Lightning 0

 

 

   
 

 

 

 

 

   
 

L-5 CM Lightning 9

 

 

 

   
   

 

 

"IF" GAME

 

 

L-1 CM Lightning 6

 

(9  

 

ONE INNING

   

(4*  

GA Stix 5

 

GA Young Guns 1

SHOOT OUT

   

 

 

 

 

 

   

L-2 GA Beast 8

 

 

 

 

   
 

(7  

 

 

 

   

L-3 GA Young Guns 6

 

GA Young Guns 8

 

 

   

(5*  

 

   

 

   

 

GA Young Guns 9

         

L-4 CM Lightning 1

           
             
             

 

 

 

 

 

 

6 Team

       

 

 
       

12U Gold

   
       

1st - 00 Breakers

 

 
       

2nd - GA Thunder 2000

   
       

3rd - So. Magic

   
 

GA Thunder 2000 7

         
 

3)

         
 

 

GA Thunder 2000 6

       

So. Magic 9

 

 

       

(1  

So. Magic 1

 

       

 

 

 

       

Atlanta Flames 2000 4

 

 

   

6 Teams

 

 

(9  

GA Thunder 2000 1

 

 

2000 Easton - Goodman 8

 

 

 

 

   

  (2

2001 GA Thunder 2

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

2001 GA Thunder 9

 

 

   

 

 

 

(4  

 

 

 

 

 
 

00 Breakers 14

00 Breakers 5

   

00 Breakers 6

 
 

 

   

(12  

 

 
         

 

 
         

"IF" GAME

 
 

Loser's

Bracket

 

 

ONE INNING

 
       

 

"SHOOT-OUT"

 
     

L-9 00 Breakers 9

 

 

 
 

L-6 GA Thunder 01 7

 

 

 

 

 
 

                                    (7

 

 

 

 

 

L-2 Easton Elite 5

 

GA Thunder 01 0

(11  

 

 

 

(5*  

 

 

 

00 Breakers 9

 

 

 

Easton Elite 1

 

 

 

 

 

L-3 So. Magic 4

 

 

 

 

 

 
 

L-5 So. Magic 8

(10

So. Magic 4

 

 

 
 

                                   (8

 

   

 

 

L-1 Atlanta Flames 8

 

 

   

GA Thunder 2000 2

 

(6*  

 

So. Magic 8

       

 

Atlanta Flames 7

         

L-4 GA Thunder 2001 0

           
             

 

 

 

 

 

6 Team

       

 

 
       

14U Bronze

   
       

1st - GA Freeze

 

 
       

2nd - Knuckleheads

   
       

3rd - GA Shakedown 99

   
 

GA Freeze 4

         
 

3)

         
 

 

GA Freeze 5

       

Knuckleheads 6

 

 

       

(1  

Knuckleheads 1

 

       

 

 

 

       

Lady Panthers 2

 

 

   

6 Teams

 

 

(9  

GA Freeze 8

 

 

Icehawks 7

 

 

 

 

   

  (2

GA Shakedown 4

 

 

 

   

 

 

 

   

 

 

GA Shakedown 8

 

 

   

 

 

 

(4  

 

 

 

 

 
 

MC Heat 2

GA Shakedown 2

   

 

 
 

 

   

(12  

 

 
         

 

 
         

"IF" GAME

 
 

Loser's

Bracket

 

 

ONE INNING

 
       

 

"SHOOT-OUT"

 
     

L-9 GA Shakedown 2

 

 

 
 

L-6 MC Heat 1

 

 

 

 

 
 

                                    (7

 

 

 

 

 

L-2 Icehawks 3

 

Knuckleheads 4

(11  

 

 

 

(5*  

 

 

 

Knuckleheads 0

 

 

 

Knuckleheads 12

 

 

 

 

 

L-3 Knuckleheads 6

 

 

 

 

 

 
 

L-5 Icehawks 17

(10

Knuckleheads 6

 

 

 
 

                                   (8

 

   

 

 

L-1 Lady Panthers 7

 

 

       

(6*  

 

Icehawks 3

       

 

Lady Panthers 4

         

L-4 MC Heat 2

           
             
             

 

 

 

 

       

14U Silver

     

8Team

     

1st - Carolina

     
       

2nd - Khaos

     
       

3rd - So. Mayhem

   

 

               

GA Shakedown 98 2

           

 

 

             

(1  

So. Mayhem 4

           

So. Mayhem 7

 

           
 

(7  

So. Mayhem 0

         

Carolina Explosion 3

 

 

     

8 Teams

 

 

 

         

(2  

 

 

       

Mizuno Wizards 0

Carolina Explosion 3

 

         
   

(13  

Khaos 1

 

 

   

Dirt Dawgs 99 1

 

 

   

 

   

 

 

 

     

 

 

(3  

Khaos 8

 

     

 

 

Khaos 4

 

 

     

 

 
 

(8  

 

     

 

 

Elite Aces 98 3

 

Khaos 11

     

 

 

 

 

       

 

 

(4  

 

     

(16  

 

 

GA Aces 4

GA Aces 2

       

Carolina 2

 
           

 

 
 

Loser's

Bracket

     

 

 
       

L-13 So. Mayhem 6

 

 

 
   

L-8 GA Aces 3

 

 

 

"IF" GAME

 
 

L-6 Dirt Dawgs 7

             (11

Dirt Dawgs 4

(15  

 

 

 

L-1 GA Shakedown 98 0

(9  

 

 

 

Carolina 4

ONE INNING

 

 

 

Dirt Dawgs 5

 

 

 

"SHOOT-OUT"

 

(5

 

 

(14  

 

 

 

 

L-2 Mizuno 5

Mizuno 5

L-7 Carolina Explosion 7

 

Carolina 9

 

 

 
 

L-5 GA Shakedown 98 2

             (12

 

   

 

 

L-3 Dirt Dawgs 2

(10  

 

Carolina Explosion 9

   

 

 

 

 

Elite Aces 2

     

Khaos 1

 

(6

 

           

L-4 Elite Aces 5

Elite Aces 6

           
               

 

 

 

 

     

14U Gold

     

5 Team

   

1st - Dacula 98

     
     

2nd - Team Phoenix

   

 

 

3rd - Silver Bullets

     
         

 

 
             
 

GA Thunder 98 7

         
 

(2  

GA Thunder 98 2

       
 

 

 

       
 

GA Rockers 5

 

       

Silver Bullets 2

 

(6  

Dacula 98 2

 

5 Teams

(1  

Silver Bullets 0

 

 

   

 

 

 

 

     

 

(3

 

 

     

Team Phoenix 0

Dacula 98 7

Dacula 98 4

 

     
 

 

   

 

   
     

 

 

   
 

(10  

 

   
       

 

   
 

L-6 Silver Bullets 2

   

 

   
 

(8  

Silver Bullets 3

 

 

   
 

 

 

 

 

   
 

L-5 GA Rockers 0

 

 

 

   
   

 

 

"IF" GAME

 

 

L-1 GA Rockers 0

 

(9  

 

ONE INNING

   

(4*  

GA Thunder 98 1

 

Team Phoenix 0

SHOOT OUT

   

 

 

 

 

 

   

L-2 Silver Bullets 3

 

 

 

 

   
 

(7  

 

 

 

   

L-3 Team Phoenix 9

 

Team Phoenix 4

 

 

   

(5*  

 

   

 

   

 

Team Phoenix 3

         

L-4 GA Rockers 1