HomeDirections | Photos | Tournament Registration  |  Team Registration  |  Roster | Contact Us | CamSports
  Register
  Participants
  Brackets/Results
  Tournaments
  Message Boards
  Purchase Insurance
 
CAMsports
P O Box 1206
Gray, GA 31032
Cell: 478-986-7872
 
770 228-8791

 

Brackets for   

 

14U Gold

 

14U Silver

97 Georgia Thunder

Dacula Falcons 98

14U NG Dirt Dawgs – Harrison

Franklin Chaos

Duluth Wildcats

GA Rampage

GA Breakers 98

Georgia Shockers

GA Aces

GEORGIA STING

 

Grayson Mayhem

 

Mad Batterz

 

Southern Explosion

 

 

 

 

 

Game #

 

Time

Field #

Team

Runs

Team

Runs

1

 

 

8:00am

1

97 Georgia Thunder

1

Dacula Falcons 98

3

2

 

 

8:00am

2

GA Aces

10

Mad Batterz

0

3

 

 

8:00am

3

GEORGIA STING

6

Duluth Wildcats

4

4

 

 

8:00am

4

North GA Nitro

5

Lady Rockers

0

5

 

 

8:00am

5

Commerce Crush

2

Georgia Select 8U

14

6

 

 

9:10am

1

14U NG Dirt Dawgs – Harrison

3

GA Rampage

0

7

 

 

9:10am

2

Franklin Chaos

2

GA Breakers 98

2

8

 

 

9:10am

3

Southern Explosion

14

Grayson Mayhem

0

9

 

 

9:10am

4

Knuckleheads

10

2000 Easton Elite - Goodman

0

10

 

 

9:05am

5

8U SWAT

11

GA Thunder 04

8

11

 

 

10:20am

1

GA Aces

4

Georgia Shockers

2

12

 

 

10:20am

3

00 Breakers

2

Blackhearts

6

13

 

 

10:10am

5

GA KNOCKOUTS

0

Nonnie’s KNOCKOUTS

16

 

           
   

8 & Under

       
             

 Winners Bracket  

     
       

1st - GA Select

   
       

2nd - GA Thunder 04

   
 

8U SWAT 0

   

3rd - Commerce Crush

   
 

 

         
 

 

         
 

(3  

GA Select  17

       

GA Select  18

 

 

   

6 Teams

 

 

GA Select  17

 

       

(1

 

 

       

 

 

 

       

GA Knockouts  0

 

 

       
   

(7  

GA Select  16

     

Commerce Crush  5

 

 

 

     

 

Commerce Crush  9

 

 

     

(2

 

 

 

     

 

 

 

 

     

Nonnie's Knockouts  4

 

 

 

     
 

(4  

GA Thunder 04  0

 

     
 

 

 

 

     
 

GA Thunder 04  11

 

 

     
     

(10  

 

   
     

 

 

   
     

 

 

   
 

Loser's

Bracket

 

 

   
     

 

 

   
   

L-7

 

 

   

L-2

 

GA Thunder 04  18

 

(11  

 

 

Nonnie's Knockouts  4

Nonnie's Knockouts  2

(9  

GA Thunder 04  1

 

   

(5

 

 

 

"IF"

   

 

 

 

 

Shootout

   

L-3

 

 

 

 

   

8U SWAT  2

(8  

 

 

 

   

L-1

 

Commerce Crush  6

 

 

   

GA Knockouts  5

Commerce Crush  5

   

 

   

(6

     

 

   

 

     

 

   

L-4

     

L-10

   

Commerce Crush  14

           
             
             

 

 

 

 

             
   

12 & Under

       
             

 Winners Bracket  

     
       

1st - Blackhearts

   
       

2nd - Knuckleheads

   
 

Blackhearts  7

   

3rd - 00 Breakers

   
 

 

         
 

 

         
 

(3  

Blackhearts  7

       

Lady Rockers  3

 

 

   

6 Teams

 

 

Rockers  4

 

       

(1

 

 

       

 

 

 

       

Easton - Goodman  0

 

 

       
   

(7  

Blackhearts  4

     

North GA Nitro  2

 

 

 

     

 

Knuckleheads  10

 

 

     

(2

 

 

 

     

 

 

 

 

     

Knuckleheads  6

 

 

 

     
 

(4  

Knuckleheads  6

 

     
 

 

 

 

     
 

00 Breakers  4

 

 

     
     

(10  

 

   
     

 

 

   
     

 

 

   
 

Loser's

Bracket

 

 

   
     

 

 

   
   

L-7

 

 

   

L-2

 

Knuckleheads  2

 

(11  

 

 

North GA Nitro  3

Lady Rockers  5

(9  

Knuckleheads  0

 

   

(5

 

 

 

"IF"

   

 

 

 

 

Shootout

   

L-3

 

 

 

 

   

Lady Rockers  4

(8  

00 Breakers  1

 

 

   

L-1

 

   

 

   

Easton - Goodman  3

00 Breakers  7

   

 

   

(6

     

 

   

 

     

 

   

L-4

     

L-10

   

00 Breakers  5

           
             

 

 

 

 

 

               
     

1st - GA Shockers

       

 Winners Bracket  

2nd - Dacula 98

 

14U Silver

   
     

3rd - S Explosion

       

Dacula 98  10

             

 

Dacula 98  10

           

{1 

 

           

Franklin  0

 

     

8 Teams

   
 

(7  

Dacula 98  2

         

GA Sting  8

 

 

         

 

GA Sting  8

 

         

(2

 

 

         

Mad Batterz  0

 

 

         
   

(11  

GA Shockers  3

     

GA Rampage  8

 

 

 

 

     

 

GA Rampage  0

 

 

 

     

(3

 

 

 

 

     

S Explosion  0

 

 

 

 

     
 

(8  

 

 

 

     

G Mayhem  0

 

GA Shockers  11

 

 

     

 

GA Shockers  2

   

 

     

(4

     

 

     

GA Shockers  8

     

(14  

 

   
       

 

 

   
       

 

 

   
 

Loser's

Bracket

 

 

 

   
       

 

 

   
     

L-11

 

 

   
 

L-8

 

Dacula 98  6

 

(15  

 

 
 

GA Rampage  5

 

 

 

"IF"

   

L-1

(10  

GA Rampage  1

(13  

 

Shootout

   

Franklin  11

Franklin  2

 

 

Dacula 98  0

 

   

(5

 

 

 

 

 

   

L-2

 

(12  

S Explosion  4

 

 

   

Mad Batterz  1

L-7

 

   

 

   
 

GA Sting  0

 

   

 

   

L-3

(9  

 

   

 

   

S Explosion  12

S Explosion  13

S Explosion  6

   

L-14

   

(6

             

L-4

             

G Mayhem  0

             
               

 

 

 

 

             
             
           

 Winners Bracket  

14U Gold

 

1st - NG Dirt Dawgs 97

   
       

2nd - GA Thunder 97

   
       

3rd - GA Breakers 98

   
 

GA Breakers 98  3

         
 

 

GA Breakers 98  1

   

5 Teams

 
 

(2

 

       
 

 

 

       
 

97 GA Thunder  2

 

       

GA Aces  5

 

(5  

NG Dirt Dawgs 97  7

     

 

GA Aces  0

 

 

     

(1

 

 

 

     

 

 

 

 

     

Duluth Wildcats  0

(3  

NG Dirt Dawgs 97  5

 

     
 

NG Dirt Dawgs 97  9

 

 

     
     

 

     
     

 

     
     

 

     
     

 

     
     

 

     
     

 

     
     

(8  

 

   
 

Loser's

Bracket

 

 

   
     

 

 

   

L-1

 

L-5

 

 

   

Duluth Wildcats  2

GA Thunder 97  3

GA Breakers 98  5

GA Thunder 97  0

(9  

 

 

(4

 

(7

 

 

   

 

 

 

 

"IF"

   

L-2

(6  

GA Thunder 97  14

 

Shootout

   

GA Thunder 97  3

L-3

   

 

   
 

GA Aces  2

   

 

   
       

L-8